Iskolánkról

1975-ben lettünk önálló intézmény. Jelenleg 85 tanulónk van, akik 8 évfolyamon, 9 tanulócsoportban tanulnak. Napközis csoportok száma:6

Az osztálylétszámok alacsonyak, az egyéni fejlesztést szolgáló habilitációs és rehabilitációs órák száma magas. A pedagógusok munkáját 6 gyógypedagógiai asszisztens segíti.

Az első és második évfolyamon az anyanyelvi oktatás a Meixner- módszer szerint folyik. A készségtárgyak oktatása minden évfolyamon, a felső tagozaton pedig minden tantárgy oktatása szaktanári rendszerben történik.

Rendelkezésre állnak: tornaszoba, klubszoba, tankonyha, könyvtár, számítástechnika, technika és ének szaktantermek.

Minden évfolyamon napközi otthont működtetünk. Délutánonként a gyerekek sportkörön és szakkörökön (Színjátszó, Ügyes kezek, Ének-néprajz-tánc) vehetnek részt.

A Városi Zeneiskola kihelyezett tagozataként furulyázni is tanulhatnak a tanulók.

A tanulási-, beszéd-, mozgásszervi- és pszichés problémák enyhítésére iskolai pszichológus, fejlesztőpedagógus, gyógytestnevelő és logopédus áll rendelkezésünkre. Rászoruló tanulóink lovas-terápiában is részesülhetnek.

Tanulóink minden évben részt vesznek és sikeresen szerepelnek a megyei kulturális, sport és tanulmányi versenyeken.

Továbbtanuló diákjaink speciális szakiskolákban folytathatják tanulmányaikat, ahol a szakmaválaszték egyre bővül.

Nyílt napot a tavaszi időszakban szervezünk, amikor a szülőknek alkalmat kínálunk az itt folyó munkába való betekintésre. A gyerekek beíratása folyamatos, ezért intézményünkkel való ismerkedésre egész évben lehetõséget biztosítunk az érdeklődő szülők részére.

Készült az EUSAN Informatikai és Tanácsadó Kft támogatásával
    az eUPark rendszerében